استاندار يزد:

آنچه درباره كانديداها مطرح می‌شود، مستند باشد


استاندار يزد در نشست مشترك اعضای ستاد انتخابات استان با مسئولین مراجع چهارگانه استعلام سوابق داوطلبان انتخابات گفت: آنچه در ارتباط با كانديداها مطرح می‌شود، مستند باشد.

روز سه‌شنبه 10 آذرماه نشست مشترك ستاد انتخابات استان با حضور استاندار يزد، اعضاي ستاد انتخابات استان و مسئولین مراجع چهارگانه استعلام سوابق داوطلبان انتخابات در سالن زنده‌یاد حميديا برگزار شد.استاندار يزد در اين نشست ضمن تسليت اربعين حسيني با اشاره به اينكه انتخابات پيش رو از اهميت خاصي برخوردار است، اظهار داشت: سلامت، رقابت‌پذیری، مشاركت مردم و امنیت، چهار موضوعي است كه همواره در انتخابات مورد تأکید است.
«سید محمد ميرمحمدي» ادامه داد: ازنظر سلامت و دقت هیئت‌های اجرايي، نظارت و كانديداها تأثیرگذار هستند كه در مورد كانديداها لازم است جلسه‌ای با حضور آن‌ها برگزار تا نكات لازم با آن‌ها در ميان گذاشته شود.استاندار يزد با اشاره به اينكه انتخابات بايد مردمي و محترم برگزار شود تصريح كرد: نحوه برگزاري انتخابات بلوغ سياسي، فرهنگي و شخصيت و منش اجتماعي جامعه را نشان خواهد داد.
ميرمحمدي جلب اعتماد بيشتر مردم به سيستم برگزاري انتخابات را مهم ارزيابي كرد و افزود: هر چه اين اعتماد بيشتر باشد چالش‌های كمتري پيش رو خواهيم داشت و اين بستگي به عملكرد دست‌اندرکاران برگزاری و نظارت بر انتخابات دارد.

آنچه در مورد کاندیداها مطرح می‌شود، مستند باشد

عالی‌ترین مقام اجرايي استان یزد در بخش ديگري از سخنانش اظهار داشت: آنچه در مورد كانديداها مطرح می‌شود بايد مستند باشد.وي با تأکید بر اينكه در بررسی سوابق داوطلبان حضور در انتخابات رد صلاحيت مطرح نيست، تصريح كرد: عدم احراز صلاحيت افراد دليلي بر عدم صلاحيت در امور ديگر نيست و اين نکته بايد فرهنگ‌سازی شود.استاندار يزد بابیان اينكه نبايد به‌گونه‌ای عمل كنيم تا کاندیداهای حاضر در انتخابات آبروي خود را در معرض خطر ببينند، تأکید كرد: كانديداها براي هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن انتخابات و حضور همه سلایق در روز رأی‌گیری وارد ميدان می‌شوند و آبروی آن‌ها محترم است.
ميرمحمدي در پايان اظهار داشت: همه وظیفه‌داریم انتخاباتي باشکوه برگزار و حماسه‌ای بزرگ خلق كنيم چراکه عرصه انتخابات امتياز بزرگي براي نظام جمهوري اسلامي است.

20 آذر هیئت‌های اجرایی انتخابات تشکیل می‌شود

در ابتداي اين جلسه رئيس ستاد انتخابات استان گفت: در تاريخ 20 آذرماه با دستور وزیر کشور هیئت‌های اجرايی تشكيل می‌شود.«محمدعلي طالبي» با اشاره به اطلاعیه شماره 4 ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از روز پنج‌شنبه 26 آذرماه و داوطلبان مجلس شورای اسلامی از روز شنبه 28 آذرماه سال جاری آغاز می‌شود و مدت ثبت‌نام یک هفته خواهد بود.
وی اذعان کرد: تاكنون افراد زيادي براي كانديداتوري اعلام آمادگي كردند و فعالیت‌هایی نيز آغازشده كه نویدبخش مشاركت بالاي مردم و كانديداها است.معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، شور و شوق گروه‌های سياسي در چارچوب قانون فرصتی مغتنم دانست و افزود: حضور همه سلایق سياسي در انتخابات شور و شوق را افزايش و شكوه بيشتر انتخابات را سبب می‌شود.طالبي با اشاره به اينكه استعلامات به‌صورت متمركز در مركز دستگاه‌های پاسخگو انجام می‌شود تأکید كرد: اميدواريم به نحوي پیش برویم تا افرادي كه مورد تائید مراجع نظام قرار می‌گیرند خودشان را در معرض انتخاب مردم قرار دهند و انتخاباتی باشکوه را در پيش داشته باشيم.

مشارکت 20 هزار نفر در امر برگزاری انتخابات استان یزد

در ادامه اين جلسه دبير ستاد انتخابات استان نيز گفت: در 10 شهر استان و 11 بخشداري مستقل استان ستاد انتخابات تشکیل‌شده و با بررسی‌هایی كه صورت گرفته 750 شعبه اخذ رأی پیش بینی شده که پس از تائید نهایی می شود.«مصطفي سالاري» افزود: پنجمين دوره انتخابات خبرگان رهبري و دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي با مشاركت 20 هزار نفر عوامل اجرايي در استان برگزار می‌شود.
وي تأکید كرد برنامه‌های آموزشي منظمي برگزارشده است و این اقدامات تا نزديك شدن به زمان انتخابات ادامه خواهد داشت.گفتني است در این جلسه هر يك از مسئولان مراجع چهارگانه پاسخگو به استعلامات نظرات و دیدگاه‌های خود در اين ميان كردند.
آدرس کوتاه :