استاندار یزد در نشست فرمانداران استان تأکید کرد:

برگزاری انتخابات سالم در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد


استاندار یزد با اشاره به انتخابات مهم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در سالجاری گفت : برگزاری انتخابات سالم با حضور حداکثری مردم و صیانت از رأی آنها به عنوان حق الناس در دستور کار دولت یازدهم قرار دارد.

استاندار یزد با اشاره به انتخابات مهم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در سالجاری گفت : برگزاری انتخابات سالم با حضور حداکثری مردم و صیانت از رأی آنها به عنوان حق الناس در دستور کار دولت یازدهم قرار دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد پیش از ظهر دوشنبه ۱۶ شهریور ماه نشست مشترک فرمانداران شهرستان های استان با حضور استاندار یزد، معاونین استاندار، فرمانداران شهرستان های تابعه، مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیرکل روابط عمومی استانداری در پژوهشکده تعلیم و تربیت تالار فرهنگیان یزد برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست مشترک با تقدیر از مسئولین استان و فرمانداران در ارائه گزارش به مردم و رسانه ها در هفته دولت اظهار داشت : در هفته دولت امسال پاسخگویی مسئولین و پرسشگری مردم بیشتر از سالهای گذشته مدنظر قرار گرفت و روابط عمومی نیز در این رابطه، پوشش های خوبی را انجام داد که این فعالیت ها شایسته تقدیر است.

"سیدمحمد میرمحمدی "  با اشاره به اهمیت گزارش دهی به مردم گفت: مسئولین باید پروژه ها و فعالیت های انجام شده را با جزئیات و هزینه های مطرح شده به اطلاع مردم برسانند تا مردم در جریان خدمات بزرگی که دولت تدبیر و امید در دو سال گذشته انجام داده قرار گیرند.

وی به پروژه های افتتاح شده در شهرستان ها اشاره و عنوان کرد: فرمانداران گزارش مکتوبی در این رابطه به استانداری ارائه دهند تا فعالیت های صورت گرفته در استان را به طور مستند به مراجع بالاتر ارسال گردد.

هدف هیأت های اجرایی و نظارت برگزاری انتخابات سالم و پاسداری از رأی مردم به عنوان حق الناس است

" میرمحمدی " به دو انتخابات مهم پیش رو در سالجاری اشاره کرد و ادامه داد: تمام هدف دولت تدبیر و امید این است که انتخاباتی باشکوه، سالم و باحضور حداکثری مردم برگزار نماید.

عالی ترین مقام اجرایی استان با بیان فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر حق الناس بودن رأی مردم تصریح کرد: صیانت از آرای مردم از اصلی ترین برنامه های دولت یازدهم است و تمام برنامه ریزی ها باید به گونه ای انجام شود تا اعتماد مردم تقویت شود و این مهم به فعالیت سالم و قانونی هیأت های اجرایی و نظارت بر انتخابات، بازمی گردد.

وی هدف هیأت های نظارت و اجرایی را در انتخابات مشترک دانست و گفت: هیأت های اجرایی و نظارت نباید یکدیگر را متفاوت از هم بدانند بلکه هر دو یک وظیفه و هدف مشترک دارند و آن برگزاری سالم انتخابات و پاسداری از رأی مردم به عنوان حق الناس است .

رفع محرومیت از مناطق محروم ضروری است

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود رفع محرومیت از شهرستان ها را یکی از وظایف مهم و ضروری فرمانداران عنوان و خاطرنشان کرد : همه ما باید براساس سیاست های دولت تدبیر و امید و بر محور قانونی عمل نمائیم و تحت فشار فرد یا گروه خاصی در انجام مسئولیت های خود قرار نگیریم.

"میرمحمدی " با اشاره به اینکه تمام دستگاه ها و نهادهای دولتی باید در خدمت مردم باشند افزود: رویکرد دولت یازدهم اتمام پروژه هایی است که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند و با بهره برداری از آنها مردم برخوردار می گردند و فرمانداران باید اتمام پروژه هایی را در دستور کار قرار دهند که در جهت خدمت به رفاه مردم قرار گیرند.

هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی با استانداری

عالی ترین مقام اجرایی استان احیاء سازمان مدیریت و برنامه ریزی را از اقدامات شایسته دولت تدبیر و امید دانست و ادامه داد: سازمان مدیریت در استان کاملا" با مسئولین ارشد استان، استانداری و فرمانداری ها هماهنگ است و رئیس این سازمان نیز در تعامل با استاندار و مسئولین ارشد استان است و همه مقامات استانی تلاش خود را در خدمت به مردم استان معطوف ساخته اند.

وی همچنین بر ضرورت اجرایی نمودن نقشه توسعه فرهنگی استان تأکید کرد و افزود: باید کمیته ها و شوراهای مختلف در سطح های مختلف برای این مهم شکل گیرد و یک شبکه گسترده  برای اجرایی نمودن نقشه توسعه فرهنگی استان حتی در سطح محلات و متشکل از افراد متخصص، متدین و معتمد مردم داشته باشیم.

مسئولین به مردم پاسخگو باشند

استاندار یزد مسئولیت در دولت را مسئولیتی مهم دانست و گفت: همه ما باید پاسخگو به مردم باشیم و عملکردمان به گونه ای باشد که بتوانیم پاسخ مناسبی به مطالبات مردم بدهیم.

"میرمحمدی " با انتقاد از اینکه برخی از مسئولین از پاسخگویی به مردم شانه خالی می کنند اظهار داشت: گاهی مشاهده می شود بعضی از مسئولین در شبکه های اجتماعی یا گفتگو با رسانه ها خود را به جای مردم می گذارند و مشکلات و مسایلی را که برعهده خودشان است تا رفع کنند را از زبان جامعه بیان می کنند که این معضلات وجود دارد و به عبارتی دیگر سعی در فرافکنی و عدم پاسخگویی به مردم دارند که این در دولت تدبیر و امید جایگاهی ندارد.

وی فرمانداران و مسئولین استان را توصیه نمود که تمام وقت خود را برای خدمت به مردم قرار دهند و از جایگاه و مسئولیتی که به آنها داده شده به نحو مطلوب درجهت خدمت به مردم استفاده نمایند.

فرهنگیان مورد احترام ما هستند

عالی ترین مقام اجرایی استان با اشاره به فرارسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس ضمن قدردانی از زحمات فرهنگیان استان تصریح کرد: فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده آنها مورد احترام ما هستند و فرهنگیان فرهیخته استان نیز با وظیفه شناسی و مسئولیت پذیری که دارند همواره در جهت خدمت به ارتقاء تحصیلی دانش آموزان گام برداشته اند.

"میرمحمدی" تأکید کرد: باید برنامه های ویژه ماه مهر و بازگشایی مدارس به نحو مطلوب تدوین شود و مباحث مربوط به ترافیک و رفت و آمد دانش آموزان نیز با کمک نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی استان رسیدگی شود و در روز آغاز سال تحصیلی برنامه هایی تهیه شود که در بین دانش آموزان ایجاد انگیزه و نشاط لازم را فراهم نماید.

هیأتهای مذهبی استان در کشور سرآمد هستند

استاندار یزد در پایان سخنان خود "ماه محرم " را فرصت مناسبی برای جذب جوانان  و نوجوانان به فعالیت های مذهبی و دینی دانست و گفت: باید از این ظرفیت برای جذب و مشارکت جوانان در برنامه های مذهبی استفاده نمائیم.

"میرمحمدی" نظم و ترتیب، نوحه خوانی، اشعار پر مغز، موزون و منظم بودن حرکات هیأت ها و سینه زنی آنها و یکدستی ظاهر عزاداران حسینی در استان را مثال زدنی دانست و خاطرنشان کرد: این یگانگی و هماهنگی نشان از یک توسعه یافتگی و بلوغ در کارهای گروهی و مشارکت های اجتماعی در استان دارد و بسیار ارزشمند است.

گفتنی است در ابتدای این نشست که مدیرکل آموزش و پرورش حضور داشت هر یک از فرمانداران به بیان مشکلات و مسائل شهرستان های تحت مسئولیت خود در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت پرداختند و در بخش دوم نشست نیز هر یک از معاونین مباحث مربوط به حوزه کاری خود را با فرمانداران در میان گذاشتند و فرمانداران هماهنگی های لازم را انجام دادند.
آدرس کوتاه :