معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد خبر داد:

تایید صلاحیت 48 درصدی داوطلبان نمایندگی مجلس در استان یزد


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد و رئیس ستاد انتخابات استان گفت: صلاحیت 48 درصد از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیات نظارت استان تایید شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ روز یک شنبه 27 دی ماه «محمدعلی طالبی» اظهار داشت: از مجموع 172 نفر داوطلب نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد، 80 نفر در هیات نظارت تایید صلاحیت شده اند.
وی افزود: از مجموع نامزدان تایید صلاحیت شده، 7 نفر از حوزه انتخابیه اردکان، 15 نفر از حوزه تقت و میبد، 23 نفر از حوزه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد و 35 نفر از حوزه انتخابیه یزد و اشکذر هستند.
طالبی ادامه داد: تعداد داوطلبان رد و عدم احراز صلاحیت شده حوزه های انتخابیه استان یزد در هیات نظارت را 88 نفرتشکیل می دهند که از این تعداد، 5 نفر از حوزه انتخابیه اردکان، 23 نفر از حوزه تفت و میبد، 21 نفر از حوزه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد و 39 نفر از حوزه انتخابیه یزد و اشکذر هستند.
رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه چهار نفر از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان نیز قبلا انصراف داده اند ادامه داد: بر این اساس صلاحیت 48 درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیات نظارت استان تایید شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تصریح کرد: افراد رد صلاحیت شده و کسانیکه صلاحیتشان احراز نشده است می توانند از تاریخ 27 دی ماه به مدت سه روز شکایت خود را به شورای نگهبان ارایه کنند و پس از رسیدگی به این شکایت ها در مهلت هاي قانوني، اسامی نهایی داوطلبان در 27 بهمن ماه توسط وزارت کشور به حوزه های انتخابیه اعلام می شود.
طالبی در پایان سخنان خود یادآور شد: طبق برنامه زمان بندی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی فعالیت های تبلیغاتی داوطلبان از 29 بهمن ماه آغاز می شود و تا پنجم اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
آدرس کوتاه :