رئیس ستاد انتخابات استان یزد خبر داد:

تایید صلاحیت 97درصدی داوطلبان نامزدی مجلس شورای اسلامی توسط هیات های اجرایی


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: صلاحیت 167نفر معادل97 درصد از داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس در هیات های اجرایی این استان تائید شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد «محمدعلی طالبی»اظهار کرد: 172 نفر در استان یزد داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی بودند که از این تعداد 167 نفر در هیات های اجرایی تائید صلاحیت شدند. 

وی افزود: چهار نفر نیز صلاحیت آنان از سوی هیات های اجرایی استان تائید نشد و یک نفر هم انصراف داده بود. 
این مسئول خاطر نشان کرد: بر این اساس صلاحیت 97 درصد داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیات های اجرایی استان تایید شده است. 
رئیس ستاد انتخابات استان یزد خاطرنشان کرد: افرادی که صلاحیت آنان مورد تایید هیات های اجرایی قرار نگرفته از 16 تا 19دی ماه می توانند شکایت خود را به هیات نظارت استان ارایه کنند و این هیات از 20 تا 26 دی ماه صلاحیت تاییدشدگان هیات های اجرایی و شکایت افراد رد صلاحیت شده را مورد بررسی قرار می دهد و 27 دی ماه به آنها اعلام می شود. 
طالبی خاطر نشان کرد: افراد ردصلاحیت شده در هیات نظارت استان می توانند شکایت خود را به شورای نگهبان ارایه کنند و پس از رسیدگی به این شکایت ها در مهلتی 20 روزه، اسامی نهایی نامزدها در نهایت 27 بهمن ماه توسط وزارت کشور به حوزه های انتخابیه اعلام می شود و فعالیت های تبلیغاتی نامزدها از 29 بهمن ماه آغاز و تا پنجم اسفند ماه ادامه خواهد داشت.آدرس کوتاه :