مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد:

خانه کارگر یزد باید پناهگاهی برای کارگران استان باشد


مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد تاکید کرد: خانه کارگر استان باید پناهگاهی امن برای جامعه کارگری باشدتا آنها بتوانند حداقل حرف‌های خود را بیان کنند و به ویژه در شهرستان‌هایی که جمعیت بالای کارگری دارند، بسیار مورد نیاز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد و به نقل از ایرنا، سیدمهدی طلائی مقدم روز پنجشنبه دهم تیرماه 97 در جمع هیات اجرایی خانه کارگر استان افزود: کارگران از اقشار تلاشگر جامعه اسلامی و همواره مورد احترام هستند و با سختکوشی و تلاش‌ به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: عظمت و منزلت کار و کارگر بر کسی پوشیده نیست، اعضای هیات اجرایی خانه کارگر که برای این قشر خدمت‌ می‌کنند از اجر معنوی برخوردار هستند و کارگران با تلاش‌ و از خودگذشتگی و پشتکار نیز یکی از مولفه‌های تولید رونق داخلی می‌باشند.

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد اظهار داشت: با توجه به وضعیتی که دشمنان با تحریم‌های ظالمانه برای کشور به وجود آورده‌اند گاهی در زمینه امنیت شغل کارگری مشکلاتی رخ می‌دهد که به فضل خدا و با اتحاد و همبستگی بیشتر می‌توان این مشکلات را نیز پشت سرگذاشت و شاهد موفقیت روزافزون واحدهای تولیدی و به تبع آن اشتغال بیشتر کارگران و رفع نگرانی آن‌ها باشیم.

همچنین علی محمد دهقانی دبیر اجرایی خانه کارگر یزد با اشاره به اینکه ۱۲۰ هزار نفر عضو این تشکل کارگری استان هستند، گفت: این نهاد تشکل صنفی غیرتجاری است که علاوه بر فعالیت‌های صنفی در زمینه انتخابات هم فعالیت دارد.

وی افزود: خانه کارگر یزد با ۱۵۹ مرکز قرارداد همکاری دارد که کارگران عضو این تشکل می‌توانند با تخفیف خدمات دریافت کنند و ما مدافع حق و حقوق کارگر هستیم و در کنار آن خدمت رسانی هم می‌کنیم

وی ادامه داد: یک هزار و ۳۲۰ نفر ماه جاری در محل خانه کارگر یزد در کلاس‌های آموزشی رایگان شرکت کردند و پس از اتمام دوره ،گواهی معتبر به شرکت کنندگان اعطا می‌شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر یزد با اشاره به اینکه این تشکل تنها خانه کارگر کشور است که کارت شناسایی اعضا رامستقیما صادر می‌کند گفت: اغلب خانه‌های کارگر دارای مهمانسراست و در استان نیز ۱۲ باب سوئیت داریم که چهار مورد ماه جاری به آن اضافه می‌شود و  بعد از ثبت شهر یزد در فهرست آثار جهانی شاهد استقبال خوبی هستیم و اعضای خانه کارگر کشور می‌توانند از طریق سایت نسبت به ذخیره مهمانسرا اقدام کننند.آدرس کوتاه :