سخنگوی وزارت کشور:

رد صلاحیت شدگان در مسیر قانونی حرکت کنند


حسینعلی امیری گفت: کسانی که با عدم احراز و یا رد صلاحیت مواجه شده‌اند باید در مسیر قانونی حرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ؛حسینعلی امیری قائم‌مقام وزیر کشور در دومین روز همایش استانداران ، فرمانداران و معاونین استانداران و مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری های سراسر کشور با اشاره به لزوم رعایت حق‌الناس در انتخابات، اظهار داشت: براساس دیدگاه حق‌الناس بودن رای مردم، باید بستر مناسب رای‌گیری فراهم شود و از روزی که انتخابات شروع می‌شود تا روز شکل‌گیری مجلس موضوع حق‌الناس بودن رای نباید نادیده گرفته شود.
سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: اگر کسی دارای صلاحیت است باید زمینه ورود او به مجلس منوط به رای مردم فراهم شود و اگر شخص دارای صلاحیت به دلیل غفلت ما نتواند ورود کند ما مقصر هستیم .
امیری با تاکید بر اینکه ثبت‌نام ۱۲هزار کاندیدا برای انتخابات مجلس افتخاری برای دولت محسوب می‌شود، گفت: ما تصور می‌کردیم حداکثر ۸ هزار نفر ثبت‌نام کنند، اما بدون اینکه مشکلی باشد، روند ثبت نام ها انجام شد و سپس کار بررسی صلاحیت‌ها با کمال افتخار انجام شد.
وی با تاکید بر اینکه ما نیز معتقدیم انسان‌های ناصالح که مرتکب جرم شده‌اند و اسلام و ولایت ‌فقیه را قبول ندارند، نباید وارد مجلس شوند، خاطرنشان کرد: ما هم اعتقادی به ورود این افراد نداریم و از آنها دفاع نمی‌کنیم.
قائم مقام وزیر کشور اضافه کرد: اگر مدرک و اسنادی وجود داشته باشد که نامزدی به نظام و اسلام اعتقاد ندارد حتما هیئت‌های اجرایی به دنبال رد چنین فردی هستند، اما تمام امور باید براساس قانون و مستند باشد.
سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اینکه همه کسانی که در انتخابات دخالت دارند باید بسیار دقت کنند، گفت: اگر کسی حقی دارد و کمترین بی‌دقتی درباره آن فرد صورت بگیرد، این حتماً از مصادیق تضییع حق‌الناس است.
امیری با بیان اینکه؛ فقها بین حق‌الناس و حق‌الله، تقدم را بر حق‌الناس می‌دانند، گفت: باید به مسئولیت‌های اخروی حق‌الناس در انتخابات دقت کنیم، زیرا رای مردم امانت است و باید از آن پاسداری کنیم.
قائم‌مقام وزیر کشور با بیان اینکه پیگیری‌های ما در مورد ردصلاحیت‌ها با شورای نگهبان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: لازم است سلسله مراتب سازمانی رعایت شود و بدانیم کلید واژه انتخابات قانون است.
آدرس کوتاه :