استاندار یزد

زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود


استاندار یزد با اشاره به اینکه باید زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود، گفت: آموزش لازم برای جلوگیری از تخلف انتخاباتی به کاندیداها ارائه شود.

  سیدمحمد میرمحمدی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک اعضای ستاد انتخابات و هیئت نظارت استان با اشاره به اینکه استان یزد از یک تجربه خوبی در برگزاری و نظارت بر انتخابات برخوردار است، اظهار داشت: کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران در یک روند پیشرفت جهانی قرار گرفته است.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه به تناسب شرایط است که مسائل‌مان در نظام رقم می‌خورد، خاطرنشان کرد: آنچه که مقام معظم رهبری بیان می‌فرمایند، خطوط اصلی است که در عبارات و بیانات ایشان خلاصه شده و به جامعه منتقل می‌شود.

وی با اشاره به نام‌گذاری امسال، گفت: به دلایل مختلف خط اصلی امسال، همدلی و همزبانی بود چرا که در ارتباط با موارد مخلتف از جمله برجام، اقتدار ملی، انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری این شعار از ضرورت‌ها و نیازهای اصلی ما بود.

میرمحمدی خط مشی که از ابتدای سال توسط مقام معظم رهبری بیان شد را شکل گرفته از نیازهایی دانست که در پیش‌رو داشتیم و گفت: توفیقی که در ارتباط با مذاکرات هسته‌ای داشتیم سبب شد ایران در جایگاهی قرار گیرد که جزو قدرت‌های جهانی به شمار آید.

استاندار یزد ادامه داد: به وسیله این مذاکرات نظام جمهوری اسلامی ایران و جایگاه ارزشمند آن در سطح جهان تبیین و قدرت ایران به مردم جهان معرفی شد.

وی با بیان این مطلب که اسلام هراسی نقطه اصلی تبلیغات استکبار بود، گفت: در حال حاضر اسلام هراسی در دنیا کم‌رنگ شد و این مذاکرات نشان داد که نظام جمهوری اسلامی ایران رهبران و متولیان اندیشمند و مردم دار دارد.

میرمحمدی در رابطه با اقتدار ملی، گفت: امروز یکی از ضروری‌ترین نیازهای ما اقتدار ملی و تبیین مردم‌سالاری دینی است چرا که معمولا کشورهای پیشرفته روی بحث دموکراسی خیلی مانور می‌دهند.

استاندار یزد افزود: در جمهوری اسلامی ایران با توجه به انتخابات‌هایی که برگزار می‌شود، ثابت شده که در ایران مردم سالاری واقعی دینی وجود دارد و نه تنها در پای صندوق‌های رای بلکه در مشارکت‌های همه جانبه آنها در کشور این دموکراسی و مشارکت وجود دارد.

وی گفت: در رابطه با بحث ستاد انتخابات و هیئت نظارت، هیچ یک جدای از هم نیستیم و همه در خدمت نظام هستیم و با یک هدف مشترک در حال فعالیت برای پیشرفت و تعالی نظام هستیم.

میرمحمدی با اشاره به اینکه هر فردی منطبق با وظایف قانونی که برایش مشخص شده، عمل می‌کند، گفت: همه یکی هستیم و در یک راستا تلاش می‌کنیم و از خداوند می‌خواهیم که توفیق داشته باشیم همه بتوانیم در ایفای رسالت و وظایفی که به عهده گرفتیم و این مسئولیت را تقبل کردیم، موفق باشیم.

استاندار یزد افزود: اینکه فکر کنیم ستاد انتخابات یک وظیفه و هیئت نظارت وظیفه دیگری داشته باشد درست نیست و در مجموع همه یک وظیفه مشترک دارند که باید به حضور باشکوه مردم در انتخابات، افزایش اعتماد عمومی به امانت‌داران نظام جمهوری اسلامی و سلامت انتخابات منجر شود.

وی تصریح کرد: آنچه هدف ما است این است که در انتخابات در درجه اول حضور و مشارکت وسیع مردمی را داشته باشیم چرا که هر چه حضور مردم افزایش پیدا کند، تایید کننده اقتدار ما به عنوان موضوعی است که دشمن به شدت از آن وحشت دارد.

میرمحمدی ادامه داد: موضوع بعدی سلامت انتخابات است و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که آرا، حق‌الناس است، ما باید در رابطه با این حق عمومی، امانت‌دار باشیم و از این امانت پاسداری کنیم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه پاسداری از امانت سبب اعتماد عمومی می‌شود، گفت: موضوع دیگری که وجود دارد، مسائلی است که به کاندیداها برمی‌گردد، هر کسی در این میدان وارد می‌شود، به عنوان میدان رقابت از آن تلقی می‌کند و بحث برد و باخت را برای خودش مطرح می‌کند.

وی گفت: باید این فرهنگ تغییر کند چرا که بحث برد و باخت وجود ندارد و موضوعی که مطرح است بحث انجام وظیفه در وجود فرد ایجاد شود.

میرمحمدی تاکید کرد: اگر آرای مردم در جهت یک کاندیدا آمد، وظایف سنگینی بر دوش آن کاندیدا به عنوان منتخب مردم گذاشته می‌شود و باید به عنوان نماینده مردم، نیازها، علایق، خواست‌ها و دیگر موارد مرتبط با آنها را در جهت پیشرفت جامعه به خوبی انجام دهد و مشکلات مردم را با حضور در مجلس سر و سامان داده و برطرف کند.

استاندار یزد گفت: در این رابطه لازم است یک سری مسائل را در افکار عمومی عرضه کنند تا کاندیدایی که وارد عرصه می‌شود این احساس را نداشته باشد که به هر صورتی بخواهد وارد عرصه شود.

وی با اشاره به اینکه ممکن است برخی از این اقدامات به عنوان جرم تلقی شود، گفت: امیدواریم با تبلیغات و تبیین مسائلی که در کمیته پیشگیری از جرایم انتخاباتی انجام می‌شود، این گونه مسائل را در فعالیت‌های کاندیداها نداشته باشیم.

میرمحمدی گفت: موضوع بعدی مهم این است که کاندیداها برنامه ارائه کنند و بیشتر در رابطه با برنامه‌هایی که دارند، بیایند و چگونگی تحقق را مطرح کنند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: این که یک نفر بخواهد با تخریب دیگری، خود را جلو بیاندازد، مواردی نیست که در نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان ارزش شناخته شود.

وی با تاکید بر این مطلب که هیچ تفاوتی بین کاندیداها نباید لحاظ شود، گفت: در این انتخابات هرکسی کاندید شد باید محترم بدانیم و تشکر کنیم که وارد عرصه شده و آنچه که بر اساس قوانین و مقررات مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت را باید محترم بشماریم.

میرمحمدی ملاک همه در رابطه با انتخابات را قانون دانست و گفت: خوشبختانه به صراحت همه موارد در قوانین بیان شده و به همین دلیل دستورالعملی که ابلاغ شده، ملاکی برای همه ما است که در آن چهارچوب عمل کنیم.

میرمحمدی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما باید این باشد که مشارکت گسترده‌ای در انتخابات صورت گیرد، گفت: عرصه انتخابات، نمایش اقتدار ملی و بازنمایی مردم‌سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران است و باید بتوانیم به این موضوع به بهترین وجه برسیم و علاقه‌مندی دنیا به سیستم جمهوری اسلامی ایران را افزایش دهیم.

استاندار یزد گفت: وقتی مردم دنیا متوجه شوند که علی‌رغم همه تبلیغات منفی که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود، مردم برای مشارکت در امور کشور خود به عرصه انتخابات می‌آیند، پی به سو و منفی بودن تبلیغات غرب می‌برند.

وی با اشاره به اینکه هیچ‌گونه جانب‌گرایی و منفی‌گرایی نسبت به هیچ کاندیدی نباید انجام شود، گفت: خط و خطوط سیاسی و جناحی همه محترم است ولی کسانی که در این ریل می‌افتند، همه برای ما یکسان و محترم هستند و ما نسبت به آنها وظیفه‌مند هستیم و باید احساس وظیفه کنیم.

میرمحمدی افزود: هر چه نظام جمهوری اسلامی ایران آرامش، نظم و امنیت بیشتری داشته باشد و همکاری و صمیمیت بیشتری بین مردم مشاهده شود، جزو افتخارات برای همه مردم و زمینه‌ای برای افزایش گرایش عمومی به اسلام است.
آدرس کوتاه :