دبیر هیأت دولت تأکید کرد:

شفافیت در اطلاع رسانی و قانون مداری از شاخصهای حکمرانی خوب است


دبیر هیأت دولت با اشاره به شاخصهای حکمرانی خوب گفت : قانون مداری، شفافیت در اطلاع رسانی و پاسخگویی به مردم مهمترین شاخصها برای حکمرانی خوب است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، عصر شنبه 7 شهریور ماه نشست هم اندیشی و همدلی دولت و منتخبین فرهنگی و اجتماعی و فرهیختگان استان با حضور دبیر هیأت دولت، استاندار یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری ، مدیرکل حوزه استاندار، مدیران کل ستادی استانداری و فرهیختگان استان در سالن شهید منتظرقائم استانداری برگزار شد.
" محسن حاجی میرزایی " ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت را فرصتی مناسب دانست تا اقدامات دولتمردان در حوزه های مختلف به صورت شفاف به اطلاع جامعه برسد.
" محسن حاجی میرزایی " ادامه داد : مشارکت و حضور مردم در عرصه های مختلف سهم قابل توجهی در شاخصهای حکمرانی خوب دارد و دولت تدبیر و امید قصد دارد در تصمیم گیریهای مهم خود تشکلهای مردمی و نخبگان و فرهیختگان جامعه را دخیل و شریک نماید.
وی با اشاره به قدردانی رهبر معظم انقلاب از اقدامات دولت تدبیر و امید به ویژه در حاکم کردن فضای آرامش و ثبات در جامعه خاطرنشان کرد : دولت یازدهم قصد دارد تمام مسئولیتهای خود را در حمایت از اقشار مختلف جامعه بکار گیرد و این شکلی از حکمرانی خوب و مدینه فاضله است.
" حاجی میرزایی " خاطرنشان کرد : یکی از ارکان حکمرانی خوب برنامه ریزی صحیح بر پایه اطلاعات درست است و دولت قصد دارد این شاخصه مهم را در برنامه های زیرساختی و توسعه ای خود الگو قرار دهد.
دبیر هیأت دولت، دولت تدبیر و امید را دولتی قانون مند دانست و اظهار داشت : دولتمردان این دولت اقدامی خلاف قانون انجام نمی دهند و قانون مداری را بعنوان یک اصل مهم حکمرانی خوب پذیرفته اند.
وی با بیان اینکه دسترسی آزاد به اطلاعات حق مسلم همه مردم است تصریح کرد : ریاست محترم جمهور بر این شعار خود تا آخر ایستاده است و برای این منظور کمیسیونهای مختلف دولت درحال آماده نمودن زیرساختهای لازم برای اجرایی شدن این مهم هستند.
" حاجی میرزایی " در پایان سخنان خود اقتصادی را پایدار، باثبات و مبتنی بر اصول اقتصاد مقاومتی دانست که متکی به درآمدهای نفت نباشد و دولت در برنامه های خود به کسب وکار و تلاش مردم متکی باشد.
گفتنی است در ادامه این نشست نیلوفر صالحی بعنوان نماینده جامعه بانوان ، احسان دهقانی بعنوان نماینده نخبگان علمی ، عباس ملازینلی بعنوان نماینده اصحاب فرهنگ و هنر، فریبرز نواب بعنوان نماینده سازمانهای مردم نهاد و مهدی راستی بعنوان نماینده فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستانهای استان به بیان دیدگاههای خود در حوزه های مختلف پرداختند.
آدرس کوتاه :