مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد در نشست كميته اطلاع رساني انتخابات:

قانون مداری و اخلاق گرایی متضمن برگزاري انتخاباتي با سلامت كامل است


مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد جلب مشارکت حداکثری مردم و سلامت كامل انتخابات را دو هدف عمده دست اندركاران انتخابات دانست و افزود: برای تحقق مشاركت حداکثری، مسیر «مردم محوري» را دنبال مي كنيم و معتقديم قانون مداري و اخلاق گرايي، انتخاباتي با «سلامت كامل» را محقق مي كند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز پنج شنبه 26 شهریور ماه، اولین نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان یزد در خصوص برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سالن شهيد موحدين استانداري برگزار شد.
"داود پاك طينت" دو هدف عمده دست اندركاران انتخابات را جلب مشارکت حداکثری مردم و برگزاري  انتخاباتي با سلامت كامل عنوان كرد و افزود: برنامه هاي مردم محور، مي تواند ما را به حضور حداكثري مردم سوق دهد و از طرفي با ترويج گفتمان قانون مداري و اخلاق گرايي مي توانيم به سمت برگزاري يك انتخابات با سلامت كامل پيش برويم.
وي در خصوص «مردم محور» شدن انتخابات به پتانسيل موجود در سازمان های مردم نهاد، تشكل هاي غير دولتي، تشكل هاي صنفي و اتحاديه ها اشاره كرد و گفت: با برنامه ريزي، تلاش داريم تا اين بخش مهم و تاثير گذار در مشاركت مردمي وارد عرصه انتخابات كنيم و معتقديم اين بخش از جامعه توانايي ايجاد شور انتخاباتي را دارد.
مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه، یکی از محاسن انتخابات سال 92 گفتمان غالب مردم و مسئولان در بحث قانون مداری بوده است، گفت: تلاش می نمائیم گفتمان قانون مداري كه مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته و ابراز خرسندی نموده اند در این انتخابات هم ترويج گردد و معتقديم اگر قطار انتخابات روی دو ریل قانون مداری و اخلاق گرایی قرار گيرد قطع به يقين به يك انتخابات با سلامت كامل دست مي يابيم.
رئيس كميته اطلاع رساني ستاد انتخابات استان، در ابتداي سخنان خود با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی( ره ) مبنی بر اینکه" شرکت در انتخابات وظیفه الهی، ملی و انسانی است" گفت: اگر مسلمان هستیم، شركت در انتخابات به عنوان یک وظیفه الهی و اعتقادی و اگر غیر مسلمان هستیم، به عنوان یک ایرانی شركت در انتخابات یک وظیفه ملی برای ما تلقی می شود. 
وی همچنین فرمایش مقام معظم رهبری در انتخابات سال 92 مبنی بر اینکه، همه مردمي كه مي خواهند از کشورشان حمایت نمایند به پای صندوق های رای بیاند را مورد اشاره قرارداد و افزود: نکته خاصی که در فرمایش اين دو بزرگوار وجود دارد، اهمیت حضور حداکثری مردم است و همانطور که حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری به صراحت گفته اند، باید حضور در انتخابات برای همه ما اهمیت داشته باشد.
مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد همچنين در اهميت كار كميته اطلاع رساني ستاد انتخابات استان گفت: کمیته اطلاع رساني يكي از كميته هاي تخصصی ستاد انتخابات استان است و با توجه به وظایفی که برای کمیته ها تعریف شده است به طور قاطع می توانیم بگوییم که حضور حداکثری مردم و اينكه زمینه های این حضور آماده شود و نیز یک انتخابات پر شور داشته باشیم جزو وظایف مشخص کمیته اطلاع رسانی است که به فضل پروردگار تلاش همه دستگاه هاي اجرائی و نظارتي در شامگاه هفتم اسفند ماه سال جاری با مشاهده صندوق های رای مملو از آراي مردم به نتيجه مي رسد.
"پاک طینت " در پایان سخنان خود ضمن بیان اینکه کمیته اطلاع رسانی یکی از کمیته های زیر مجموعه ستاد انتخابات استان که به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و مسئولین کمیته های تابعه تشکیل می شود، اظهار داشت: کمیته اطلاع رسانی به دو کار گروه تبلیغات و کار گروه خبر و اطلاع رسانی تقسیم می شود.
گفتنی است هریک از نمايندگان دستگاه هاي اجرايي عضو كميته اطلاع رساني ستاد انتخابات استان، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص نحوه اطلاع رسانی جهت تحقق حضور حداکثری مردم در انتخابات بيان نمودند.
آدرس کوتاه :