روز جمعه 13 آذر:

نشست مشترك رئيس و دبير ستاد انتخابات استان با فرمانداران و بخشداران استان يزد برگزار شد.


رئيس ستاد انتخابات استان يزد با اشاره به اهميت انتخابات 7 اسفند اظهار داشت: مسئوليت اصلي و اساسي مسئولان اجرايي و دولت در انتخابات حاكميت و برقراري قانون است.

رئيس ستاد انتخابات استان يزد در اين جلسه با اشاره به اينكه وظيفه داريم انتخاباتي باشكوه و حماسي را برگزار كنيم تأكيد كرد: هم‌زماني دو انتخاب مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي براي اولين بار صورت مي‌گيرد و لازم توجه ويژه‌اي به اين امر شود.

«محمدعلي طالبي» تصريح كرد: انتخاب پيش رو فرصتي است تا انبساط سياسي ويژه‌اي در كشور ايجاد شود و سلايق سياسي وگروه‌هايي كه در چارچوب نظام فعاليت مي‌کنند در انتخابات حضورداشته باشند و نمايندگان خود را براي جلب رأي مردم معرفي كنند.

وي بي‌طرفي و حاكميت قانون را وظيفه مهم برگزاركنندگان انتخاب در دو حوزه اجرا و نظارت دانست و اظهار داشت: اين مهم مؤكدا از سوي دولت و وزارت كشور تأكيد شده است و قانون حرف اول و آخر را در تصميم‌گيري‌ها مي‌زند.

طالبي بابيان اينكه فرمانداران و بخشداران به‌گونه‌اي عمل كنند كه بهانه به دست افراد ندهند، تأكيد كرد: مردم با هوشياري و چشماني تيزبين فعاليت کارگزاران نظام را رصد مي‌کنند و بايد به‌گونه‌اي عمل كرد كه كمترين چالش و ايراد را داشته باشيم.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد بحث شفافيت در انتخابات را ضروري دانست و اذعان داشت: تعامل عوامل اجرايي با هيئت‌هاي نظارت ازجمله مواردي است كه مورد تأكيد است و انتظار داريم در دستور كار فرمانداران و بخشداران قرار گيرد.

طالبي همكاري و همراهي دستگاه‌هاي امنيتي و قضايي را ضروري دانست و افزود: هرچه تعامل با دستگاه مذكور بيشتر باشد، سرعت و كيفيت امور بهبوديافته و نتيجه بهتري در امور حاصل مي‌شود.

رئيس ستاد انتخابات استان يزد حفظ و حراست از اسناد و اطلاعات انتخاباتي را مهم ارزيابي كرد و تصريح كرد: آموزش‌هاي لازم در اين زمينه و ديگر زمينه‌ها به كارشناسان مربوطه صورت گرفته و روند آموزش تا زمان برگزاري انتخابات ادامه خواهد داشت.

وي بحث سوءاستفاده‌هاي احتمالي كانديداها از امكانات دولتي را يادآور شد و از فرمانداران و بخشداران خواست تا با اجراي قانون ازاين‌گونه تخلفات جلوگيري كنند.

طالبي در پايان تأكيد كرد: انشالله بتوانيم با پاسداري از رأي مردم و اجراي قانون اعتماد عمومي را به مجريان انتخابات جلب کنيم و انتخاباتي شکوهمند و درخورشان نظام برگزار کنيم.


آدرس کوتاه :