پرونده ثبت نام انتخابات مجلس در استان یزد با 167 داوطلب بسته شد


دبیر ستاد انتخابات استان و مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری یزد گفت: تا پایان مهلت ثبت نام امروز جمعه، تعداد167 نفر برای کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان نام نویسی کرده اند.

 مصطفی سالاری جمعه شب در پایان مهلت ثبت نام درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از آغاز ثبت نام تا امروز تعداد 167 نفر برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی در این استان نام نویسی کرده اند و 12 نفر آنان زن هستند که 9 نفر از حوزه یزد، دو نفر از حوزه مهریز و یک نفر از حوزه تفت است.
این مسئول خاطرنشان کرد: از این ثبت نام کنندگان تعداد 12 نفر در حوزه انتخابیه اردکان، 38 نفر تفت، 43 نفر مهریز و 74 نفر برای حوزه انتخابیه یزد ثبت نام کرده اند .
مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری یزد خاطرنشان کرد: 34 نفر از ثبت نام کنندگان نیز دارای مدرک دکترا هستند.
به گزارش ایرنا، 11 نفر نیز برای رقابت یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری استان یزد هفتم اسفند ماه باهم رقابت می کنندو
استان یزد دارای چهار حوزه انتخابیه شامل یزد، تفت، اردکان و مهریز است و در مجموع از این استان چهار نماینده به مجلس شورای اسلامی و یک نماینده به مجلس خبرگان رهبری راه پیدا می کنند.
ثبت نام از داوطلبان نمایندگی به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام نویسی خود را از روز شنبه آغاز کرده اند و این ثبت نام امروز به پایان رسید .
دو انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی بصورت همزمان در هفتم اسفندماه سال جاری در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
استان یزد یک میلیون و 70 هزار نفر جمعیت دارد و این خطه دارای 10 شهرستان است.
آدرس کوتاه :