رئیس ستاد انتخابات استان یزد خبر داد:

پیش‌بینی 161 شعبه اخذ رای سیار در استان یزد


معاون سیاسی امنیتی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به تدارک 719 شعبه اخذ رای در استان، 558 شعبه را ثابت و 161 شعبه را سیار اعلام کرد

محمد علی طالبی در نشست مشترک ستاد انتخابات استان با هیات‌های نظارت و بازرسی که همراه با ارائه گزارش فرمانداران استان به ویدئو کنفرانس بود، از پیشرفت تمام امور انتخابات در استان برطبق قانون و برنامه‌زمان‌بندی انتخابات خبر داد و گفت: هرچند این انتخابات اولین تجربه دولت تدبیر و امید برای برگزاری انتخابات است ولی خوشبختانه وجود نیروهای توانمند و شایسته و برقراری تعامل خوب در استان، موفقیت این تجربه تاکنونرا رقم زده است.

وی با اشاره به اقدامات و تدابیر انجام شده برای برگزاری انتخاباتی پرشور و باشکوه در استان، اعلام کرد: خوشبختانه هم به لحاظ کیفی و هم از نظر کمی عملکرد خوبی را در استان نسبت به دوره‌های گذشته شاهد هستیم.

طالبی از توان مضاعف این دوره از انتخابات به موضوع آموزش با توجه به حساسیت برگزاری همزمان دو انتخابات شورای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خبر داد.

وی از پیش‌بینی 719 شعبه اخذ رای در استان، تصریح کرد: 558 شعبه اخذ رای استان ثابت و 161 شعبه نیز به صورت سیار فعالیت خواهند کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به 102 داوطلب تاییید صلاحیت شده در استان، اظهار کرد: تا صبح امروز 75 داوطلب برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان با یکدیگر رقابت می‌کنند که در حوزه انتخابیه یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک 36 نفر، در حوزه انتخابیه اردکان پنج نفر، حوزه انتخابیه تفت و میبد 15 نفر و در حوزه انتخابیه مهریز، خاتنم، ابروکوه و بافق و بهاباد 19 نفر هستند.

وی در مورد داوطلبان خبرگان رهبری نیز از رقابت دو نامزد برای پنجمین دوره شورای خبرگان رهبری در استان خبر داد.

طالبی واجدین شرایط رای دادن در استان را 665 هزار و 504 نفر اعلام کرد و گفت: در حوزه انتخابیه یزد 405 هزار و 675 نفر، در حوزه انتخابیه اردکان 52 هزار و 115 نفر، حوزه تفت 86 هزار و 417 نفر و حوزه انتخابیه مهریز نیز 121 هزار و 293 نفر واجد رای دادن هستند.

به گفته معاون استاندار یزد بیش از پنج هزار نفر در برگزاری انتخابات روز هفتم اسفندماه در استان مشارکت خواهند داشت.

وی در مورد موضوع انتخابات در بخش ندوشن گفت: براساس اعلام وزارت کشور برگزاری انتخابات مجلس در ذیل حوزه انتخابیه یزد و اشکذر و برگزاری انتخابات شورای خبرگان نیز باید از طریق حوزه انتخابیه میبد برگزار می‌شد، لذا هماهنگی‌های لازم در این رابطه با دو حوزه مذکور صورت گرفته است.

طالبی در پایان نیز با بیان برخی تذکرات در مورد پلمپ صندوق‌ها و شمارش آراء، خواستار توجه به اهمیت و حساسیت انتخابات از سوی اعضای شعب شد و گفت: در برخی حوزه‌های انتخابیه امکان اختلاف زیاد آراء بین کاندیداها خیلی محتمل نیست لذا باید دقت کرد که از کوچکترین اقدام غیرقانونی که می‌تواند منجر به باطل شدن آراء یک صندوق شود جلوگیری کرد تا منجر به مشکلات بعدی نشود.
آدرس کوتاه :