رئیس ستاد انتخابات استان خبر داد:

کسب رتبه اول استان یزد در بحث سامانه جامع انتخابات


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد اظهار داشت: در بحث سامانه جامع انتخابات که یکی از ارکان اصلی برگزاری انتخابات است، استان یزد و همکاران ما در امر برگزاری انتخابات رتبه اول کشوری را به خود اختصاص دادند که شایسته قدردانی است.

ه گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ روز شنبه 21 فروردین‌ماه نشست خبری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد با حضور اصحاب رسانه و با موضوع برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در مرحله دوم برگزار شد.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد در این نشست بابیان اینکه انتخابات استان در مرحله اول با قانونمندی تمام و بسیار پرشور برگزار شد، اظهار داشت: رسانه‌های استان در ایجاد مشارکت مردمی نقش بسزایی داشتند و وظیفه خود را ایفا کردند که امیدواریم این روند در مرحله دوم نیز ادامه داشته باشد.

«محمدعلی طالبی» بابیان اینکه نگرانی‌هایی به سبب رد صلاحیت‌ها در استان وجود داشت ولی خوشبختانه انتخابات در تمام حوزه‌ها با رقابت‌ بالا برگزار شد، تأکید کرد: از 172 نفر ثبت‌نام‌شده برای کاندیداتوری درنهایت پس از بررسی صلاحیت‌ها در هیئت‌های اجرایی، نظارت، شورای نگهبان و همچنین انصراف برخی از کاندیداها به 55 نفر در زمان برگزاری انتخابات رسید.

مشارکت 74 درصدی مردم استان یزد در انتخابات اسفندماه

وی خلق حماسه مردم استان یزد در انتخابات 7 اسفند را ستود و تصریح کرد: 74 و 2 دهم درصد از واجدین شرایط استان برای شرکت در انتخابات مرحله اول به‌پای صندوق‌های رأی آمدند و افتخاری کم‌نظیر را برای یزد رقم زدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در تشریح این افتخار خاطرنشان کرد: در طول 10 دوره برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و 5 دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، تنها یک دوره نرخ مشارکت از عدد 74 درصد بالاتر بوده است.

کسب رتبه اول استان در بحث سامانه جامع انتخابات

طالبی بابیان اینکه استان یزد در بحث مشارکت مردم، رتبه پنجم کشوری را کسب کرده است، گفت: در بحث سامانه جامع انتخابات که یکی از ارکان اصلی برگزاری انتخابات است، استان یزد و همکاران ما در امر برگزاری انتخابات رتبه اول کشوری را به خود اختصاص دادند که شایسته قدردانی است.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد بابیان اینکه طبق ارزیابی‌های وزارت کشور برگزاری انتخابات در استان یزد با کمترین نقص صورت گرفته است، اظهار داشت: استان یزد در برخط بودن شعب اخذ رأی که امکان نظارت بیشتر بر انتخابات را حاصل کرده است در جایگاه بهترین‌های کشوری قرارگرفته است.

موضوعات پس از برگزاری انتخابات مدیریت شد

وی ضمن تقدیر و تشکر از کاندیداهای حاضر در انتخابات به‌واسطه اعتماد به مسئولین برگزاری انتخابات پس از اعلام نتایج گفت: خوشبختانه استان در موضوعات پس برگزاری انتخابات نیز دچار مشکل عمده‌ای نبود.

طالبی بابیان اینکه انتخابات در هیچ‌یک از شعبه‌های اخذ رأی استان باطل نشد و هیچ نتیجه‌ای تغییر نکرد و حتی به‌سرعت توسط شورای نگهبان تائید شد؛ افزود: ستاد انتخابات استان قبل از برگزاری انتخابات با استفاده از دوره‌های آموزشی، تمام موازین قانون را به برگزارکنندگان انتخابات آموزش داده بود و این مهم باعث شد تا انتخابات درنهایت صحت و سلامت برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد با یادآوری این نکته که پیرامون برگزاری انتخابات در استان 300 جلسه برگزار و 700 مصوبه اجرا شد؛ تأکید کرد: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین ستاد انتخابات و هیئت‌های نظارت و بازرسی برقرار بود که امیدواریم در مرحله دوم نیز ادامه داشته باشد.

برگزاری انتخابات مرحله دوم در بزرگ‌ترین حوزه انتخابیه کشور

وی در بخش دوم سخنانش به برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه مهریز، ابرکوه، خاتم، بافق و بهاباد در مرحله دوم اشاره کرد و افزود: انتخابات در حوزه یادشده به دلیل به حدنصاب نرسیدن آرای هیچ‌یک از کاندیداها به یک، چهارم آرای مأخوذه به مرحله دوم کشیده شد.

طالبی تصریح کرد: شاید در نگاه اول برگزاری مرحله دوم انتخابات در استان به‌واسطه اینکه قرار است یکی از چهار نماینده استان انتخاب شود از حساسیت کمی برخوردار باشد، اما به‌واسطه اینکه انتخابات در این مرحله، نیمی از شهرستان‌های استان را دربرمی گیرد مهم و دارای ویژگی‌های خاصی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بابیان اینکه متولدین 10 اردیبهشت 77 و قبل از آن می‌توانند در انتخابات این مرحله شرکت کنند؛ تصریح کرد: در این مرحله افرادی می‌توانند در انتخابات شرکت کنند که در مرحله اول دریکی از حوزه‌های انتخابیه مهریز، ابرکوه، خاتم، بافق و بهاباد اقدام رأی خود را به صندوق انداخته باشند.

وی ادامه داد: نفراتی که در مرحله اول در انتخابات شرکت نکرده باشند و افرادی که جدیداً سن قانونی رأی‌دهی را پیداکرده‌اند نیز می‌توانند در انتخابات مرحله دوم مشارکت کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان با تأکید بر اینکه با هرگونه سازمان‌دهی و ساماندهی برای انتقال رأی‌دهندگان به حوزه‌های مختلف برخورد خواهد شد، اعلام كرد: با توجه به محدود بودن تعداد نامزدها، مراقبت بيشتري در خصوص رعايت قوانين و موازین تبلیغاتی در این مرحله اعمال خواهد شد.

طالبی زمان تبلیغات مجاز برای کاندیداها را به مدت ٧ روز از دوم اردیبهشت‌ماه تا ساعت 8 صبح روز 9 اردیبهشت‌ماه عنوان کرد و افزود: کار رأی‌گیری در حوزه‌های انتخابیه از ساعت 8 صبح روز جمعه 10 اردیبهشت آغاز خواهد شد.

وی بابیان اینکه تعداد و مکان شعب اخذ رأی در تمامی حوزه‌ها به‌مانند مرحله اول است تصریح کرد: پیش‌بینی‌های لازم برای برگزاری انتخابات سالم و قانونمند در مرحله دوم صورت گرفته و تدارک تأمین تعرفه‌ها و صندوق‌های اخذ رأی انجام‌شده است.

طبق ارزیابی‌ها مجریان انتخابات در یزد بی‌طرف بودند

وی بابیان اینکه فرمانداران و بخشداران مرتبط با انتخابات مرحله دوم با شرکت در جلسه‌ای آموزشی توجیهی در استان اصفهان، آموزش‌های لازم را فرا دیده‌اند، تأکید کرد: در این جلسه مقامات ستاد انتخابات کشور با ارائه موضوعات و بحث‌های مرتبط با برگزاری انتخابات در مرحله دوم آموزش‌های لازم و کافی را ارائه کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در پایان بابیان اینکه مسئولان ستاد انتخابات استان مصمم به برگزاری انتخابات بر اساس موازین قانون هستند؛ تأکید کرد: طبق ارزیابی‌های وزارت کشور استان یزد در رعایت الزامات قانونی و بی‌طرفی مجریان انتخابات در مرحله اول جزو بهترین استان‌های کشور بوده است.


آدرس کوتاه :